بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متون عمومي
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود كاربران1397/1/20 دوشنبه در دیدار با کتابداران شهرستان گرگان و آق قلا عنوان شد؛ تداوم برنامه های فرهنگی در سال 97 مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با کتابداران شهرستان گرگان وآق قلا ازاجرای بیش از 1000برنامه فرهنگی در سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، دراین جلسه شفاف،ریاست  اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان گرگان، حرکت کتابداران درسال 96 را مثبت ارزیابی کرد و اظهار امیدواری نمود این حرکت در این مسیر ادامه یابد.

سخاوی ریاست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آق قلا نیز ،سال 96 راسالی عنوان کرد که درحوزه سخت افزاری و نرم افزاری اقدامات در خوری برای شهرستان انجام شد. سخاوی درادامه از راه اندازی کتابخانه روستایی در شهرستان آق قلا خبر داد.

قوانلو دراین نشست اظهارکرد: اجرای بیش از 1000برنامه فرهنگی درسال 96 بیانگر تلاش جمعی کتابداران درسال گذشته بود که این حرکت و برنامه ریزی باید درسال نود و هفت ادامه یابد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان درادامه گفت: همایش رضوی به عنوان یک همایش بین المللی درسالهای اخیر درحوزه کتاب خوانی رضوی نیز ورود پیداکرده که نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان متولی امر کتاب درحوزه کتاب خوانی رضوی حضور چشمگیری داشته است. قوانلو درادامه افزود: درسال ٩٥ بیش از ٥ هزار  نفر ثبت نام کردند واین رقم در سال 96 به بیش از 17 هزار نفر رسید واین یعنی رشد قابل ملاحظه در مسابقات کتاب خوانی رضوی که تراز استان را درسطح کشوری جزو استان های برتر قرارداد. تحقق این امر درسال جاری مستلزم برنامه ریزی وتلاش جمعی مضاعف چون سال گذشته رامی طلبد.

وی عنوان کرد که حرکت کتابخانه های استان درسال های اخیر  ضمن توجه جدی به امر محتوایی و فرهنگی و گسترش کتابخوانی مبتنی بر زیباسازی و تجهیز کتابخانه هاازجهت نرم افزاری وسخت افزاری نیز بوده است.خرید کتاب از نویسندگان استانی وتوزیع درکتابخانه های استان از جمله برنامه های فرهنگی بود که اقدام شده است.

 

قوانلو درادامه افزود: اعلام نیازمندیها توسط شهرستانها با توجه به ارسال تجهیزات به کتابخانه باید براساس نیاز واقعی باشد، تا ما بتوانیم به طور کامل نیازها را شناسایی و براساس امکاناتی که داریم توزیع عادلانه ای را درسطح استان انجام دهیم. درادامه کتابداران به طرح موضوعات مربوط به کتابخانه های خود پرداختند و مدیر کل وکارشناسان مربوطه در  ستاد نیز به سوالات آنان پاسخ دادند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 283
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما